DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ

Dezenfeksiyon işleminden önce sterilizasyondan bahsetmek daha doğru olacaktır. Sterilizasyon ortamda bulunan zararlı veya zararsız mikroorganizmaların yok edilmesi işlemidir diyebiliriz kısaca. Günümüzde 3 şekilde yapılmaktadır; ısıl işlemlerle: uht sütler, süt fabrikalarında kullanılan sterilizasyon işlemleri örnek gösterilebilir; mekanik işlemlerle yapılan sterilizasyon: nano partiküllerle yapılan sterilizasyon veya vortex denen çok hızlı aletlerle döndürülerek yapılan sterilizasyondur; kimyasal işlemlerle yapılan sterilizasyon; evlerimizde kullanılan sabun, deterjan, çamaşır suyu; hastahanelerde kullanılan etanol; ilaçlama firmamızın kullandığı hidrojen peroksit ve kolladial gümüş karışımı vb. ürünlerle yapılan sterilizasyon işlemleridir.

Dezenfeksiyon işlemi ise zararlı mikroorganizmaların kimyasallarla yok edilmesidir. Water Clean Turkey bünyesinde dezenfeksiyon işlemleri profesyonelce uygulanmakta olup kollaidal gümüş ve hidrojen peroksit kullanılmaktadır. Çocuklar mikrobiyal hastalıklara ergin bireylerden daha hassastırlar ve çocuklarda yüksek ateş, kusma, ishal gibi belirtilerle kendini göstermektedir.

Mikrobiyal hastalıklar genellikle çocukların ortak olarak kullandığı havuz, park, otellerdeki ve sahillerdeki şezlonglar gibi eşyalardan çok rahatlıkla birbirine geçmektedir. Eğer bir çocukta bile belirtiler varsa hiç vakit kaybetmeden dezenfeksiyon işlemi yapılmalıdır.